Trener Paweł Michałowski

Od najmłodszych lat mam do czynienia ze sportem. Już jako 7-latek zacząłem trenować piłkę nożną pod okiem Edwarda Hołówko w Śląsku Wrocław na pozycji pomocnika. Dzięki temu miałem okazję wielokrotnie grać na turniejach we Francji i Niemczech zdobywając różne osiągnięcia drużynowe. Ze Śląskiem Wrocław zdobyłem również wiele razy z rzędu mistrzostwo Dolnego Śląska, ponadto byłem zawodnikiem dolnośląskiej kadry. W okresie dojrzewania trenowałem piłkę nożną już amatorsko, grając różnego rodzaju turnieje na sztucznej murawie czy na hali.

Kolarstwo przyszło później, lecz od razu oddałem się temu bez reszty. Trenuję samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz fachową literaturę. Miałem także przyjemność trenować z Szerszeniami z Trzebnicy, Henrykiem Charuckim, Janem Faltynem i ludźmi z ich otoczenia. Wziąłem również udział w kilku maratonach szosowych, w Jeleniej Górze i w Zieleńcu. Miałem okazję przyjrzeć się z bliska stronie organizacyjnej zawodów, a także poczuć ducha rywalizacji i poznać wspaniałych ludzi.

Swoją wiedzę oraz kwalifikacje podnoszę poprzez różnego rodzaju szkolenia z zakresu treningu funkcjonalnego, siłowego oraz żywienia i suplementacji w sporcie organizowane m.in. przez BMK Centrum Rehabilitacji we Wrocławiu.

Jestem doktorem filozofii – specjalność filozofia empiryczna, ontologia i epistemologia. Jako pracownik naukowy prowadziłem zajęcia ze studentami Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, co wzbogaciło dodatkowo mój warsztat pedagogiczny. Lubię pracować z ludźmi, a praca naukowa pomogła mi w dzieleniu się swoją wiedzą z innymi oraz umiejętnie wykorzystywać ją w praktyce. Ponadto, od kilkunastu lat pracuję jako nauczyciel gry na gitarze basowej.

Jestem tak zwanym „góralem” i jeżdżę przede wszystkim po górach, bo tam czuję się najlepiej. Od Ślęży w Sobótce przez Góry Sowie, polskie i czeskie Karkonosze, na włoskich Alpach i Dolomitach kończąc. W kolarstwie cenię sobie niezależność, swobodę i niezapomniane widoki.

Bądźmy w kontakcie!

Dzięki moim profilom społecznościowym będziesz na bieżąco co nowego dzieje się w CKK, obejrzysz nie tylko zdjęcia i filmy z treningów/wspólnych wypadów, ale o wiele więcej…

PARTNERZY

bmk-logo2

sport-pl2